SPECJALISTS

Lekarze i specjaliści wielu dziedzin

RHEUMATOLOGY

LEK. MED. EWA ZIMMER–SATORA

Reumatolog

DERMATOLOGY

LEK. ZOFIA ANNA MAZUREK-DURLAK

Dermatolog

MULTIDISCIPLINARY CARE

We employ specialists in physiotherapy, rehabilitation, adult and paediatric orthopaedics, cardiologists, rheumatologists, general surgery, vascular surgery and phlebology, paediatric surgery and dermatology.

Our Mission

The presence of experienced specialists under one roof allows multi-disciplinary care throughout the duration of therapy – from tests, diagnosis and treatment to support of long term rehabilitation. Our emphasis is patient care, comfort and speedy recovery.

ORTHOPAEDICS

LEK. MED. PAWEŁ SZELIGA

Ortopeda

DR N. MED. MACIEJ KASPAREK

Ortopeda, Chirurg urazowy

DR N. MED. TOMASZ SORYSZ

Ortopeda, Traumatolog

DR N. MED. PAWEŁ SOSIN

Ortopeda, Traumatolog

LEK. MED. SYLWIA KRZYKAWSKA

Ortopeda, Traumatolog

ORTOPEDIA DZIECIĘCA

LEK. MED. JAKUB DANIELAK

Ortopeda dziecięcy

ANAESTHESIOLOGY

LEK. MED. MARTA GNATOWSKA–KOWALCZYK

Anestezjolog

LEK. MED. AGNIESZKA SENDRA–PALA

Anestezjolog

PEDIATRIC SURGERY

LEK. MED. BARTOSZ BOGUSZ

Chirurg dziecięcy

DR N. MED. ROBERT MIEŻYŃSKI

Chirurg dziecięcy

VASCULAR SURGERY

LEK. MED. MATEUSZ KÓZKA

Chirurg naczyniowy

DR N. MED. MARIUSZ KÓZKA

Chirurg naczyniowy

PHYSIOTHERAPY AND REHABILITATION

MGR GRZEGORZ PUZIO

Fizjoterapeuta

LIC. KRZYSZTOF HABRAT

Fizjoterapeuta

PROF. NADZW. DR HAB. MAREK ŻAK

Fizjoterapeuta

MGR LIDIA GŁOWIAK

Fizjoterapeuta

MASSAGE

Fizykoterapia

Jednym z zabiegów elektroterapii jest galwanizacja. W celu leczenia wykorzystuję się prąd stały o malej częstotliwości

Zabieg polegający na dostarczeniu lekarstwa (substancji czynnych) dzięki przepływowi prądu o stałym natężeniu.

Prądy interferencyjne, nazywane także prądami Nemecka, służą wzmocnieniu mięśni, zmniejszeniu ich napięciu i redukcji obrzęków.

Zabieg polegający na stymulacji (pobudzania) mięśni za pomocą energii elektrycznej, wykorzystując prądy impulsowe o małej częstotliwości.

Terapia ultradźwiękowa, znana także jako sonoterapia i fototerapia, polega na oddziaływaniu poprzez skórę falami ultradźwiękowymi. Mowa o fali mechanicznej…

Prądy TENS, czyli przezskórna elektryczna stymulacja nerwów, to zabieg zaliczany do elektroterapii. Zabieg ten jest głównie stosowany w terapii przeciwbólowej…

Prądy diadynamiczne, zwane inaczej DD lub prądami Bernarda to stosowane w elektroterapii prądy zmienne o małej częstotliwości.

Masaż

Refleksoterapia to rodzaj masażu, który polega na stymulacji określonych punktów na stopach które odpowiadają poszczególnym układom i narządom ludzkiego ciała. Początki refleksologii sięgają już starożytności a obecnie stanowi niezwykle skuteczną formą uzupełnienia terapii i relaksacji

Drenaż limfatyczny – oobecnie uważa się że najskuteczniejszą metodą leczenia obrzęków limfatycznych jest fizjoterapia, której metody są bezpiecznie i mało inwazyjne.

Masaż klasyczny jest jednym z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w gabinetach masażu oraz fizjoterapeutycznych.

Masaż sportowy to rodzaj masażu, który jest przeznaczony szczególnie dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie. Charakteryzuje się znacznie większą intensywnością niż w przypadku masażu relaksacyjnego…

Relaksacyjny – ma na celu przede wszystkim wewnętrzne uspokojenie, pozbycie się stresu, wyciszenie i odprężenie pacjenta.

Terapia indywidualna

Specjalistyczna metoda diagnostyczno-terapeutyczna opracowana przez Briana Mulligana w latach 90-tych, polegająca na mobilizacji stawowej połączonej z ruchem…

Plastrowanie dynamiczne, kinozjotaping czyli Kinesiology Taping to metoda terapeutyczna opracowana na początku lat 70-tych ubiegłego wieku przez japońskiego doktora Kenzo Kase. Metoda ta łączy w sobie elementy medycyny europejskiej i dalekowschodniej.

Metoda, której koncepcja powstała w 1946 roku, w Kalifornii. Opracowali ją neurofizjolog dr. Herman Kabata i fizjoterapeutka Maggie Knott. Metoda PNF czyli propriocetywne ułatwianie ruchu to przykład neurofizjologicznego kompleksowego systemu oddziaływania terapeutycznego.

Fascial Disortion Model (FDM) to metoda leczenia zaburzeń powięziowych, która powstała na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Jej twórcą jest osteopatia dr. Stephen Philip Typaldos.

Trening funkcjonalny to jedna z metod wykorzystywanych w rehabilitacji. Złożony z ćwiczeń prozdrowotnych, stosowany jest w celu wzmocnienia mięśni, poprawy równowagi, koordynacji i przywrócenia prawidłowych wzorców ruchowych.

Nieodłącznym elementem rehabilitacji jest aktywność fizyczna. Ćwiczenia na specjalnie wyposażonej Sali pozwalają wykonywać odpowiednie ćwiczenia ruchowe, które sprzyjają rozwojowi mięśni i wpływają na poprawę funkcjonowania układu krążenia oraz podnoszą sprawność organizmu.

Jedną z form fizjoterapii i części medycyny fizykalnej jest fizykoterapia, stosowana w celu oceny, leczenia i zapobiegania uszkodzeniomy i ograniczeniom ruchowym. Leczenie wykonuje się przy użyciu czynników fizykalnych, np.: światłoterapii, elektroterapii, magnoterapii i krioterapii.

Benefit from our services

Make an appointment by phone +48 12 422 13 80 or register your details online